Posty tematycznie:

wtorek, 9 marca 2010

Crackle Large Perfetto

Nie krzyczcie na mnie. Nie oszalałam: nie wywołuję zimy. To są bardzo stare prace i bardzo aktualna skleroza :o) a chciałam się podzielić czymś ważnym, no ewentualnie przydatnym.

Miałam okazję spróbować spękać Perfetto Large czyli dużych dwuskładnikowych. Wnioski? identyczne spękania z Crackle Medium Stamperii.

Jakieś wnioski racjonalizatorskie? a owszem:
- poczekać nawet ok 8 godzin z nałożeniem 2 stepu (czyli drugiego preparatu) jak się człowiek spieszy a wydaje mu się, że pierwsza warstwa jest na pewno wyschnięta, druga warstwa po spękaniu potrafi wstać i trzeba uklepywać ręcznie (wyobrażacie sobie moją panikę?)
Kolejnym razem położyłam pierwszy preparat wieczorem, drugi rano i pięknie wszystko wyszło. Gdzieś doczytałam się, że te crackle nie wymagają izolowania od lakierów akrylowych. Od Fluggerowskich niestety wymagają :( jeszcze spróbuję z lakierem Perefetto. Fajnie by było nie bać się kłaść lakieru na spękania..., prawda?

4 komentarze:

 1. Te spękania to nazywają tutaj "skóropodobne", jeżeli użyjesz ich na jednokoloroym przedmiocie; brąz, zieleń, granat to do złudzenia będzie przypominać skórę...:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne i podoba mi sie efekt skóry

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja jestem ciekawa jak się zachowuje lakier Perfetto na innych dwuskładnikowcach (np. Stamperii)?
  Niby nie jest wodny, tylko (chyba) spirytusowy...

  Cy może próbowałaś?

  OdpowiedzUsuń
 4. przyznam się, że lakierów Perfetto jeszcze nie dotykałam - testowałam ich IV rodz przeróżnych spękań i fluggera
  coraz częściej dochodzę do zdania, że warto sięgać po prodkty z tej samej półki producenckiej i żeby sobie oszczędzić nerów, warto dany przedmiot potraktować 1 firmą - jest mniej chemicznych niespodzianek

  jak tylko zmierzę się z lakierami Perfetto dam znać na blogu

  OdpowiedzUsuń