Posty tematycznie:

sobota, 6 marca 2010

1, 2, 3 - peonie

Wywołam wilka z lasu... lato. Dlaczego nie wiosna, tylko lato chodzi mi po głowie. Może to moja podświadomość ciepłem lata przegania przeziębienie...? Peonie to jeden z moich ulubionych kwiatów. Pełno wspomnień o peoniach w babcinym ogrodzie (celowo piszę nie ogródku, bo babcia była zbzikowana na punkcie kwiatów, miała wszystko - dosłownie - a jak nie miała to sprowadzała spod ziemi i miała). Jest piękny papier peoniowy Calamboura. Jak go zobaczyłam na żywo, aż klasnełam w dłonie!

9 komentarzy:

 1. Skrzyneczki w bardzo ciekawym deseniu, interesujaco to wymyslilas z tym ciemnym przodem, pasuje swietnie do pastelowego koloru podkladu i motywu. Sa naprawde jak z komodki babuni...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne skrzyneczki, a peonie uwielbiam...
  Przepiękne wykonane, bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja zamówiłam parę dni temu chyba z 5 kłączy. Będę sadzić. Oby mi takie piękne wyszły jak na Twoich herbaciarkach

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie "zagospodarowałaś" te peonie:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudne jak zawsze w Twoim wykonaniu

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepięknie wyglądają te poeonie na skrzyneczkach:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapierają dech. Najbardziej lubię klasyczne decu w Twoim wykonaniu (tu w odrobinę włoskim charakterze - wyczuwam lekkiego ducha starych prac Wagi30, chociaż ten powiew nie jest ani inspiracją ani naśladowaniem, a raczej powrotem do korzeni). Brak udziwnień, czasem ściśle Twoje zawijasy, albo trochę kropek i cieniowania, które są takie jakie być powinny - dokładnie takie jak trzeba, bez przesady i zadęcia, bez silenia się na nadęte "mistrzostwo". I to właśnie czyni Cię prawdziwą i niedoścignioną mistrzynią.

  OdpowiedzUsuń
 8. zapierają dech i peonie i Joe ..ciągle aktualny (choć to nie prawda, że tylko Kanada ma indiańskie lato ...my mamy nasze ...babie ..równie piękne ) i twoje prace ...tak bardzo, że przywitam się na końcu :)

  OdpowiedzUsuń