Posty tematycznie:

poniedziałek, 1 czerwca 2009

Retro Dzień Dziecka

Dziś Dzień Dziecka - z myślą o właśnie tym dniu przygotowałam serię retro przedmiotów do dziecięcego pokoju. Przedmioty do dziecięcego pokoju mają swoją specyfikę. Ładnie wyglądają proste rozwiązania kolorów, pastelowe barwy. Postanowiłam tym razem nieco przełamać ten schemat. W serii retro wykorzystałam mocne, ale spokojne kolory ciemnego drewna (palisander), spokojny, czysty beż, neutralną biel i niewielkie patynowanie. Głównym motywem są stare zabawki, tak pełne uroku minionych epok.
*
Retro Children's Day
Today, Children's Day - I have jut prepared a speciall retro series to children's rooms. Items for children's room has its specificities. Well look simple colour solutions like pastel color or simple, gentle, clean colors. I decided this time a little break this pattern. In a series of retro exerted a strong but peaceful colors of dark wood (palisander wood), quiet, clean beige, white and neutral and small patinated. The main motive are the old toys - so full of charm of past eras.

8 komentarzy:

 1. Przepięknie Ci wyszło! Uwielbiam stare zabawki. One nie pozbawiały dziecka wyobraźni,jak te współczesne. Z konikiem na biegunach można było zwiedzić cały świat,ciągnać,pchać,trzymać w stajni,galopować,albo trzaskać sie drewnianymi szabelkami z sąsiadem. Zwykły patyk miał 1300 funkcji. Teraz wszędzie interaktywnie do bólu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale śliczne. Aż by się chciało takie retro zabawki poukładać w tych pudełeczkach co zrobiłaś. A na wieszaczki takie sukienusie z koronkami powiesić.... Ach...

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny komplecik. Piękne połączenie kolorów. Wszystko takie dopracowane. SUPER!!!.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne w swej prostocie - jak piękna jest dusza i natura każdego dziecka. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy to do pokoju Twojego elokwentnego synka ('...rodzicu chłopczyka...' hihihi), czy idzie do ludzi? Trochę żal by to wypuszczać z rąk, zwłaszcza misiek w samolocie jest cudowny :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki dziewczyny! Daisy - Jacek w pokoju ma Ernesta Sheparda i chyba nic nie przebije Jego rysunków... pokażę je w wolnej chwili, a ta seria retro ma iść w świat... Jacek nie jest jakoś nadmiernie elokwentny, ciągle jeszcze lubi porozumiewać się wrzaskami (trutututu itd.) - ale co się dziwić, od komunikacji społecznej są dziewczyny :o) Na razie w pokoju mamy mariaż klimatów morskich i shepardowskich, marzy mi się remont i przejście na sheparda wśród beżowych ścian? pieniędzy nie ma to i koncepcja słabo opracowana ;o)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękny komplecik, ciepłe, delikatne kolory, fajnie dopracowany, śliczne motywy.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. swoimi uroczymi dzieciowymi pracami narobiłaś mi smaka na takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń